Przejdź do głównej zawartości

CZYTAM - Czytelnicze plany na najbliższe dni

Wczoraj, w końcu, udało mi się dotrzeć do biblioteki pedagogicznej, do której wybierałam się już od lutego.

Miałam już w niej założone konto w liceum, czyli bardzo dawno. Od tego czasu uległy zmianie dane zarówno moje jak i samej biblioteki, więc konieczne było wyrobienie nowej karty użytkownika.

Jeśli szukacie książek związanych z tematami pedagogicznymi, wychowawczymi czy rodzicielskimi to zachęcam Was do wstąpienia w progi takiej właśnie biblioteki. Ja najpierw skorzystałam z katalogu internetowego, żeby sprawdzić co w ogóle ta biblioteka może mi zaoferować, a koniec końców i tak wybierałam książki bezpośrednio z regału.

Wybór nie był łatwy. Wykorzystałam przysługujący mi limit 8 książek, a i tak nie wzięłam tego, o czym początkowo myślałam. Mam za to motywację, aby szybko tam wrócić po kolejne ciekawe tytuły.

 A oto książki, po które sięgnęłam wczoraj:



1. Grażyna Lewandowicz-Nosal, "Książki dla najmłodszych. Od zera do trzech. Poradnik"
2. Katarzyna Bieńkowska, "Jak dzieci uczą się mówić"
3. Kevin Steede, "10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców"
4. Adele Faber, Elaine Mazlish, "Wyzwoleni rodzice wyzwolone dzieci. Twoja droga do szczęśliwej rodziny"
5. Katleen Kendall Tackett, "Wyzwania macierzyństwa. Jak być szczęśliwą matką"
6. Sophie Boswell, Sarah Gustavus Jones, "Zrozum swojego niemowlaka"
7. Richard Templar, "Zasady rodzicielstwa. Jak być dobrym i mądrym rodzicem"
8. Frances L. Ilg, Louise Bates Ames, Sidney M. Baker, "Rozwój psychiczny dziecka od 0 do 10 lat. Poradnik dla rodziców, psychologów i lekarzy"

Zaczęłam od tej pierwszej, czyli od poradnika dotyczącego wyboru książek dla najmłodszych i muszę przyznać, że znalazłam wiele ciekawych i zaskakujących mnie fragmentów, wiele aspektów, na które do tej pory nie zwracałam uwagi.

Znacie te książki? Przeczytaliście którąś z nich? A może macie swoje ulubione z zakresu macierzyństwa, rodzicielstwa, rozwoju maluszka i chcecie się podzielić? Będę wdzięczna za Wasze polecenia.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

BĘDĘ MAMĄ - Torba do szpitala - czyli zmora przyszłej matki. Cz. 2 Po porodzie

Dziś, tak jak obiecałam, druga część dotycząca tematu pakowania torby do szpitala. Tym razem skupię się na rzeczach wymaganych już po porodzie, na oddział. A do pierwszej części odsyłam Was tutaj. Przejdźmy od razu do konkretów. Zgodnie z listą otrzymaną z wybranego szpitala, dla siebie na oddział potrzebuję: - podkłady na łóżko i podpaski poporodowe - czyli to, co potrzebne również do samego porodu, opisałam w poprzednim wpisie - majtki jednorazowe siateczkowe - tak jak wspomniałam w poprzednim wpisie, ja wybrałam wielorazowe - ręcznik do kąpieli - klapki pod prysznic - piżama na oddział - przybory toaletowe - szlafrok i papcie - bielizna (majtki, biustonosz nieuciskowy) - wkładki laktacyjne/ewentualnie laktator Tutaj pokusiłam się o kilka drobnych modyfikacji. Ręcznik do kąpieli, tak jak już pisałam wcześniej, kupiłam w TXM za 12,99 zł, w ilości 2 sztuk, z czego jeden zapakowałam do torby porodowej a drugi właśnie na oddział. Klapki pod pryszn

BĘDĘ MAMĄ - Torba do szpitala - czyli zmora przyszłej matki. Cz. 1 Poród

Pakowanie torby do szpitala męczyło mnie przez dobrych kilka tygodni. Zupełnie nie wiedziałam jak się za to zabrać, co spakować i jak poukładać. A przecież najpierw trzeba było jeszcze wszystko kupić. Tu również masa pytań: co, jakiej firmy i gdzie? Po spędzeniu jednego dnia na mieście, bieganiu po kilku drogeriach, sklepach z koszulami nocnymi i aptekach miałam dość. Nie znalazłam wszystkiego, a ostatecznie zapomniałam wstąpić do jeszcze jednego sklepu i kilka artykułów i tak zamówiłam przez internet. Może jesteście właśnie na tym etapie? Może też dzień w dzień myślicie o konieczności spakowania już tej nieszczęsnej torby ale wciąż ciężko Wam się za to zabrać? Jeśli tak, to zachęcam do dalszej części wpisu. Postaram się dokładnie opisać co, gdzie i za ile kupiłam, bo przecież aspekt księgowy musi być. :) W pierwszej kolejności warto wybrać się do szpitala, w którym zamierzacie rodzić i zapytać co trzeba mieć ze sobą do porodu. Ja planuję rodzić w szpitalu gdzie jednak większo

Śląskie z dzieckiem - Dinoworld Gliwice

Dziś zabieram Was na wycieczkę do świata prehistorycznych dinozaurów. Do miejsca, które zachwyci ich fanów, zwłaszcza tych najmniejszych. Mowa tutaj o wystawie Dinoworld, znajdującej się w centrum handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Tutaj cofniecie się w czasie i poczujecie się jak wśród prawdziwych dinozaurów. A to dlatego, że znajdujące się tam okazy są ruchome i wydają dźwięki. W dodatku mają rzeczywiste rozmiary i jak najbardziej odzwierciedlają żyjące kiedyś dinozaury. Zobaczyć tu można między innymi najpopularniejszego T.Rexa. Jest też nanotyran, kentrozaur, pter ozaur, parazaurolof i kilka innych dinozaurów.  Przy dinozaurach znajdują się tabliczki z najważniejszymi informacjami o tych stworzeniach. Oprócz samych ruchomych figur, znajdziemy tu jeszcze szkielety stegozaura i triceratopsa, czaszki tyranozaura i styrakozaura, kości, a także wystawę skamieniałych szczątków dinozaurów.  Jest też farma dinozaurów, na której zobaczymy małe dinusie. Z dodatkowych atrakcji czekają na